SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Stop 11652032
nr 1165 2032
Stop
2 st, Tenn, 1700-/1800-tal, höjd: 20-28
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 26 februari 2018
kl 18:16:56
100 kr
200 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn